Finansowanie

Moje ciepło

Możliwość uzyskania wsparcia z Państwowego Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pompy ciepła w nowych domach. Ruszył program „Moje ciepło”!
Osoby, które chcą otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła w prywatnym domu, mogą złożyć wniosek do Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program „Mój Ciepło” oferuje dotacje od 7 000 zł do nawet 21 000 zł. zł Budżet wynosi 600 mln zł. Z dotacji mogą skorzystać wyłącznie właściciele nowych budynków mieszkalnych o wyższym poziomie energetycznym.

Link: Moje Ciepło – Program dofinansowania pomp ciepła (mojecieplo.gov.pl)

Czyste powietrze 3.0

Celem programu Czyste Powietrze jest ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery podczas spalania paliw stałych. Program przewiduje wsparcie termomodernizacji, tj. wymianę przestarzałych kotłów, ocieplenie budynku czy wymianę okien i drzwi. Beneficjentami są osoby fizyczne będące właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych z odrębną księgą wieczystą lub odrębnymi lokalami w domach jednorodzinnych i których roczny dochód nie przekracza 135 000 zł. Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł na dofinansowanie podstawowe, do 99 000 zł na rozbudowę lub do 135 000 zł na dofinansowanie najwyższe. Dofinansowanie i na najwyższym poziomie posiada możliwość prefinansowania inwestycji. Dodatkowo częściowe dofinansowanie audytu energetycznego do 100% (maksymalnie 1,2 tys. zł), pod warunkiem wykonania wybranej wersji audytu energetycznego w ramach projektu.

Link: Czyste Powietrze – Program Czyste Powietrze


Kalkulator ułatwiający obliczenie wysokości wypłacanej części dofinansowania.

Link: Kalkulator dotacji – Program Czyste Powietrze

Raty

Raty są dobrym rozwiązaniem aby wspomóc się przy finansowaniu własnej instalacji fotowoltaicznej. Koszt kredytu możesz pomniejszyć o otrzymaną dotację z programu „Mój prąd” oraz ulgę termomodernizacyjną.

Jesteś zainteresowany fotowoltaiką? Mamy dla Ciebie dogodny kredyt od współpracującego z nami banku.

  • Ogólne warunki:

Oferta dla osób fizycznych, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i rolników
Kredyt na fotowoltaikę i pompy ciepła do 50 tys.
Okres kredytowania do 7 lat
Możliwość wcześniejszej spłata kapitału bez prowizji;
Warunki udzielenia kredytu: do 20 tys. na oświadczenie, powyżej 20 tys. konieczność uzyskania decyzji kredytowej banku.